неділя, 10 лютого 2019 р.


6 клас
Тема.Квітка-орган статевого розмноження.Лабораторне дослідження будови квітки.


Мета:
-сформувати в учнів поняття про квітку, як орган статевого розмноження  рослин;
-розкрити біологічне значення її головних частин;
-виховувати уважність,спостережливість,любов до природи та краси навколишнього світу.
Обладнання :модель  квітки,таблиця «Будова квітки»,роздатковий матеріал,підручник.

Хід уроку

І.Організаційний етап
Продзвенів уже дзвінок
Починаємо урок
Він зимовий і цікавий
Тож гостей зібрав немало.
Поверніться діти до гостей
І лагідно промовте: «Добрий день».
Діти,на сьогоднішньому уроці я хочу, щоб ви були впевнені і задоволені собою.А людина буває задоволена лише тоді,коли досягає певних успіхів,долаючи перешкоди.Тож я бажаю вам усім успіхів на сьогоднішньому уроці.


ІІ.Актуалізація опорних знань.
Діти,давайте пригадаємо що ми вивчали з вами на попередньому уроці
(розмноження рослин)
-які види розмноження ми вивчили?
(статеве та нестатеве)
Який найпоширеніший спосіб нестатевого розмноження? (вегетативне).
А зараз діти,щоб перевірити як ви засвоїли матеріал попереднього уроку,ми з вами виконаємо такі тестові завдання.

1.Розрізняють два типи розмноження:
А)статеве б)нестатеве в)видове г)вегетативне

2.Розмноження за допомогою спор-це:
А)статеве розмноження б)нестатеве в)вегетативне.

3.Вегетативне розмноження відбувається за допомогою:
А)вегетативних органів б)генеративних органів.

4.Відрізана від материнської рослини ділянка пагона,кореня-це:
А)живець б)брунька в)зигота

5.Запліднення відбувається при :
А)статевому розмноженні б)нестатевому розмноженні в)вегетативному розмноженні

6.Запліднена яйцеклітина –це:
А)зигота б) живець в) прищепа

7.Жіноча статева клітина називається:
А)сперматозоїд б)яйцеклітина в)зигота
А для того ,щоб перевірити який спосіб вегетативного  розмноження у певних груп рослин ми виконаємо вправу на встановлення відповідності.
Представники                         

Спосіб вегетативного розмноження

1.малина                а кореневими паростками
2.конвалія              б кореневищем
3.часник                  в підземними бульбами
4.суниці                   г вусами
5.тюльпан               д цибулиною
6.картопля             

ІІІ Мотивація навчальної діяльності
А для того ,щоб дізнатися тему сьогоднішнього уроку ,відгадайте загадку:
Цей орган прекрасний милує усіх
Дорослих,ще юних,і дуже малих
Вона необхідна,без неї ніяк
Не обійдеться ні вишняі навіть будяк
Буває вона дво-чи одностатева
Має пелюстки білі,рожеві…
Оцвітина фарбована у різні кольори
Маточка і тичинка її частини головні
(квітка)
І ,дійсно ,білі,червоні,яких тільки квітів ми не зустрічаємо у природі.Іноді нам здається,що квіти для того й існують ,щоб ми могли ними милуватися.Хоча,квіти появилися на Землі,коли ще не було людини.Крізь грунт пробився маленький пагінець,потягнувся до неба,до Сонця і розквітнув квіткою.У світ прийшла краса.
(відео сюжет»Квіти»під музику Чайковського «Вальс квітів»)
І справді,одним з найпрекрасніших творінь природи є квіти.І тому,діти,сьогодні цьому неймовірно красивому органу рослин ми присвячуємо наш урок.

IV Вивчення нового матеріалу
Діти,давайте пригадаємо факт із життєвого досвіду:весною рясно цвітуть сади.Наприклад,це яблуневий сад,а  що ж потім утворюється на місці квіток яблунь?(плід-яблуко).
А що є всередині яблука ?(насіння)
А який вид розмноження забезпечує насіння?(статеве чи нестатеве?)
То чи може без квітки утворитися насіння?(ні)
Отже ,квітка –важливий орган?(так)
То що ж таке квітка?
Діти,вам було дане випереджальне завдання,намалювати вдома вашу улюблену квітку.Погляньте,яка у нас красива виставка малюнків квітів.Усі вони дуже яскраві,красиві,але незважаючи на велику їх різноманітність їх за розмірами,забарвленням,усі вони мають однакову будову.


Квітконіжка-стеблова частина квітки ,якою вона прикріплюється до стебла пагона.
Квітколоже-розширена частина квітки,до якої прикріплені листки оцвітини,тичинки і маточки.
Оцвітина-сукупність листоподібних органів квітки
Оцвітина





Тичинки-чоловічі репродуктивні частини  квітки,де формується пилкове зерно

Маточка жіноча репродуктивна частина квітки ,де формується насінний зачаток


За формою квіти бувать:


Квіти

                                                                                                                                                        Одностатеві                                                                                                  Двостатеві                            (мають тичинки або маточки)                                                     (мають і тичинки і маточки)

Фізкультхвилинка
Устаньте діти  і уявіть ,що ви квіти соняшника   .Поверніть свої голівки до сонечка.Вітер нахиляє вас в один бік ,у другий.Ваші руки –це листочки,які затріпотіли на вітрі.
Сідаємо зручно і слухаємо цікавинки про квіти,які вам підготували ваші учні,що отримали випереджальне завдання.(виступ учнів).

Виконання лабораторного дослідження.

V. Узагальнення знань.
Сьогодні ,діти ,до нас на урок завітав керівник фірми «Флористика».(виступ керівника фірми).
Конкурсний відбір співробітників.Виконання завдань.
У фірму прийшло замовлення,зробити букети які б складалися :
-з квітів з простою оцвітиною
-з квітів з подвійною оцвітиною
(діти групують квіти у букети)

VI.Підведення підсумків уроку.
Вправа «Нове й цікаве»
Учні формулюють висновки щодо будови квітки;аналізують біологічне значення її головних частин.

VІІ.Домашнє завдання.Вивчити будову квітки.
Підготувати цікаву інформацію про квіти

Немає коментарів:

Дописати коментар

Збірник завдань з біології для 10 класу

Анотація до матеріалу Тестові завдання з біології для 10 класу складені за навчальною програмою для загальноосвітніх навчальних за...